H/HL centrale basenowe

H/HL – centrale basenowe

Charakterystyka produktu

Urządzenia klimatyzacyjne H/HL basenowe – kompaktowe lub modułowe jednostki o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, przeznaczone do osuszania i oczyszczania powietrza w środowisku o temperaturze od -15 ° C do + 40 ° C. Zakres przepływu powietrza od 2.000 do 8.000 m3 / h.

Opis:

Urządzenia klimatyzacyjne H/HL basenowe – kompaktowe lub modułowe jednostki o przekroju kwadratowym lub prostokątnym, przeznaczone do dystrybucji, chłodzenia i osuszania powietrza m.in. filtracji, odzysku ciepła – odzysk i osuszanie w krytych pływalniach w budynkach użyteczności publicznej i domach jednorodzinnych, SPA i innych obiektach o dużej wilgotności.

Konstrukcja:

Sekcje zbudowane są za pomocą zamkniętych profili (narożników) aluminiowych, o uszczelnionej powierzchni zewnętrznej, połączonych wspornikami. Połączenie następuje przez nacisk, dodatkowo zabezpieczone przez nitowanie. Panele sekcji zamkniętych na stałe są nitowane do profili od wewnątrz. Panele sekcji otwieralnych (serwisowe) są mocowane przez zaciski lub przykręcane od zewnątrz. Komory inspekcyjne są wyposażone w drzwi. Panele mają grubość 25 mm. Zewnętrzną warstwę stanowi blacha lakierowana, wewnątrz znajduje się materiał izolacyjny Orsil o gęstości 100 kg/m3 i klasie palności B. Indeks dźwiękochłonności panelu R = 41 dB, współczynnik przenikania ciepła k = 1,55 Wm-2K-1.Warstwa ochronna cynku, którą pokryte są panele wynosi min. 275 g/m2. Na zamówienie produkowane są również jednostki ze stali nierdzewnej. Tace ociekowe w części osuszacza wykonane są z polipropylenu. Drzwi zbudowane są ze zmodyfikowanych paneli, zaopatrzone w zawiasy i zamki. Silnik wentylatora z napędem pasowym zamontowany na wspólnej ramie, wykonanej ze specjalnych aluminiowych prętów i osadzony w komorze za pomocą gumowych amortyzatorów. Jednostki wyposażone są w elastyczne króćce przyłączeniowe..Do obiegu pompy ciepła stosuje się ekologiczny czynnik chłodniczy R407C.W urządzeniach z pompą ciepła zastosowano bardzo cichą sprężarkę typu Scroll firmy Copeland. Automatyka wraz z panelem sterowania jest zintegrowana z jednostką. Obejmuje ona regulację mikroprocesorową, obwody zasilania i znajduje się z boku urządzenia. Na życzenie Klienta może być dostarczona oddzielnie (np. do montażu na ścianie pomieszczenia).

Rodzaje urządzeń basenowych:

• Z płytowym wymiennikiem ciepła – typ R
• Z podwójnym płytowym wymiennikiem ciepła – typ RR
• Z pompą ciepła – typ T
• Z płytowym wymiennikiem ciepła i pompą ciepła – typ RT
• Z podwójnym płytowym wymiennikiem ciepła i pompą ciepła – typ RRT

Kontakt

C.I.C. JAN HŘEBEC s.r.o.
Na Zlaté stezce 1075
Tel.: +420 326 531 311
263 01 Dobříš
Czech Republic

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...